10. Lublin Jazz Festiwal / Choroby Pszczół & Jacek Steinbrich (PL) | PREMIERA!

CHOROBY PSZCZÓŁ & JACEK STEINBRICH (PL)

Trójmiejski duet łączy się z lubelskim muzykiem i kontrabasistą aby specjalnie na potrzeby Lublin Jazz Festiwalu zatopić się w niezmierzonych pokładach improwizacji. Dzięki ogromnej kreatywności muzycznej, zachwycającej szczególnie podczas występów na żywo, trójka muzyków jest dobrze znana słuchaczom sceny free improv. Wiatr od morza oraz Lasy Oliwskie będą ideowymi patronami tego niecodziennego koncertu, pełnym zaskakujących zwrotów akcji jak i medytacyjnych treści. Nie zapominajmy również o losie pszczół.

Krzysztof Topolski – drums
Tomasz Gadecki – saxophones
Jacek Steinbrich – double bass

Krzysztof Topolski – perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise, soundscape i groove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Był kuratorem festiwalu Soundplay 2014 oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Z saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn / Duda, z Robertem Skrzyńskim Radar. Występował oraz realizował projekty i rezydencje artystyczne w wielu krajach Europy oraz w USA. Publikował nagrania w takich wytwórniach jak, Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado ABC, Plg, Konkretourist, Pwalacz Perski, Plaża Zachodnia.

Tomasz Gadecki – saksofonista, muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony),TRC, Helaton, Lonker See. Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami. Nie powiedział ostatniego słowa – nadal żyje.

Jacek Steinbrich kontrabasista, gitarzysta, improwizator, kompozytor, zainspirowany jazzem, free jazzem, punkiem, muzyką współczesną, klasyczną, improwizowaną, bluesową, punkową i elektroniczną. Założyciel, gitarzysta i autor muzyki zespołu TeChytrze, kontrabasista i basista w zespołach Joseph Wieniawski Sextet, DCMS, Re.mus, kolektywie Cząstki Elementarne, a także współtwórca eksperymentalnego duetu Pasożyty. Jacek brał udział w wielu międzynarodowych warsztatach muzyki improwizowanej i jazzowej w Polsce i zagranicą, występował na wielu festiwalach (m.in. Kody, Jazz Bez, Lublin Jazz Festival).

Data
20.04.2018 23:00
Miejsce
Piwnice Centrum Kultury w Lublinie - Klub Festiwalowy / ul. Peowiaków 12
Bilety
wstęp wolny
Kasa czynna
10:00-19:00 od poniedziałku do piątku oraz na godzinę przed wydarzeniem / tel: 81 4666140 / mail: kasa@ck.lublin.pl

Linki