Aktualności

Modern Music Weekend

MODERN MUSIC WEEKEND

Trzydniowy cykl muzyczny, ukazujący unikalne i niepowtarzalne zjawiska we współczesnym jazzie i jego okolicach.

BILETY:
03.11.2017r. / BLACK MOCCASIN & KINIOR / 20 zł
https://www.tiketto.pl/Show/Description/10584
04.11.2017r. / JACHNA/WÓJCIŃSKI | WODA / 20 zł/dzień
https://www.tiketto.pl/Show/Description/10589
05.11.2017r. / TOMASZ CHYŁA QUINTET / 20 zł
https://www.tiketto.pl/Show/Description/10568
KARNET NA 3 dni – 39 zł – do kupienia w Kasie Centrum Kultury

PROGRAM

03.11.2017r. / Piwnice Centrum Kultury / godz. 19.00 / 20 zł
BLACK MOCCASIN & KINIOR + autentyczne jam session

Black Moccassin (Mokasyn Błotny) – Założony przez Macieja Połynko (Piołun, Tadeusz Cieślak Trio, Joseph Wieniawski Sextet) i Łukasza Prokopa (Sekta Denta, Joseph Wieniawski Sextet) duet na gitarę i perkusję o cechach jadowitego węża z podrodziny grzechotnikowatych. Mokasyn pełza swoim muzycznym szlakiem ślizgając się pomiędzy gatunkami.

WLODZIMIERZ ‚KINIOR’ KINIORSKI multiinstumentalista, kompzytor, producent muzyczny. Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków.
Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. Grał w zespołach: Tiebreak, Graal, Young Power, Izrael czy Brygada Kryzys. Kiniorski – to nazwisko znajdziemy na okładkach wielu płyt za sprawą współpracy ze Stanisławem Sojką, Grzegorzem Ciechowskim, czy takimi zespołami jak Daab, Trebunie Tutki czy Twinkle Brothers. Kinior bardziej funkcjonuje jako zjawisko nizż jako uznany muzyk. Jego twórczość ma ten stały element, który charakteryzuje największych muzyków z Milesem Davisem na czele – muzyka to zderzenie osobowości, dialog artystyczny, szukanie nowych fascynacji podczas współpracy z młodymi muzykami a nie stemplowanie płyt mniej lub bardziej znanym nazwiskiem.

04.11.2017r. / Piwnice Centrum Kultury / godz.19.00 / 20 zł – dzień
JACHNA/WÓJCIŃSKI – NIGHT TALKS II
Zbalansowana trąbka i szalony kontrabas. Pozornie dwie diametralnie różne osobowości, z dwóch zupełnie odmiennych muzycznych biegunów, stworzyły spójny, jednorodny i szalenie interesujący obraz subtelnej improwizacji, pełnej stonowania i idealnego wyważenia proporcji. �Formalnie narracja Jachny i Wójcińskiego jest niejako zaprzeczeniem idei free jako brzmieniowego ekstremum, pełnego zgiełku i kakofonii. Tutaj chodzi o otwartość i swobodę rozumianą w nieco przewrotny sposób.(Tomasz Łuczak)

Wojtek Jachna – trąbka, flugelhorn
Ksawery Wójciński – kontrabas

WODA (Topolski/Witkowski)
WODA to improwizujący duet z Gdańska. Krzysztof Topolski oraz Adam Witkowski, to od lat aktywni twórcy z trójmiejskiej sceny muzycznej. Ich doświadczenia sięgają zarówno muzyki rockowej (m.in. Nagrobki, Gówno), improwizowanej (Arszyn/Duda, Emiter/Arszyn, Langfurtka, Wolność) a także elektroakustycznej (Arszyn, 0404). Wszystkie te wpływy są słyszalne w muzyce Wody, w której swobodna improwizacja łączy się z nois’e rockową motoryką. We wrześniu 2017 ukazała się pierwsza płyta duetu zatytuowana Woda, wydana przez gdańską wytwórnię thisisnoterecord.

Krzysztof Topolski – perkusja, synth, nagrania terenowe
Adam Witkowski – gitar, DIY electric rababa

Posłuchaj duetu Woda:
https://woda.bandcamp.com/album/woda

05.11.2017r. / Piwnice Centrum Kultury / godz. 19.00 / 20 zł
TOMASZ CHYŁA QUINTET
Trójmiejski zespół, działający na jazzowej scenie od roku 2013. Laureat Grand Prix 40. Międzynarodowego Festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie w grudniu 2016roku. Tomasz Chyła Quintet redefiniują pojęcie mainstreamowego jazzu, nadając mu bardzo szczery i często romantyczny charakter. Kwintet wykonuje współczesne utwory oparte na melodyjnych tematach, śmiałych i
odważnych pomysłach harmonicznych oraz energetyczne improwizacje. Lekkość wykonawcza i interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego zespołu.

Tomasz Chyła – Skrzypce
Piotr Chęcki – Saksofon
Szymon Burnos – Fortepian
Krzysztof Słomkowski – Kontrabas
Sławek Koryzno – Perkusja