Aktualności

Milianalia – audycja na żywo autorstwa Wojtka Czerna poświęcona twórczości Jerzego Miliana

7 grudnia 2013 r. po godzinie 22:00, w ramach V Lublin Jazz festiwal zapraszamy na muzyczną audycję na żywo autorstwa Wojtka Czerna,  poświęconą Jerzemu Milianowi. 100 % Vinyls.

Wojtek „Wojcek” Czern – Muzyk i realizator dźwięku, twórca legendarnego zespołu Za Siódmą Górą. Właściciel studia Rogalów Analogowy. W 1993 założył wytwórnię OBUH (Odgłosy Bocznic Utworzą Harmonię). Kolekcjoner analogowego sprzętu, którym od lat wyposaża swoje studio. W czasach gdy wielkie instytucje wyzbywały się starego sprzętu analogowego, który masowo był zastępowany cyfrowym, Wojcek naprawiał go, wymieniał, handlował nim, zostawiając co najlepsze, wiedząc że w latach pięćdziesiątych projektowali inżynierowie pamiętający II wojnę światową kiedy solidność wykonania decydowała o życiu. Dziś studio Rogalów to analogowy unikat w skali Europy, gdzie powstał m.in.  kultowy album Lao Che „Powstanie warszawskie”.

Wojtek Czern to również człowiek, który w czasach nowożytnych odkopał i wydał w formie analogowej niepublikowane dotychczas nagrania Jerzego Miliana – wibrafonisty, kompozytora, jednego z najbardziej charakterystycznych twórców w historii polskiego jazzu. Działania właściciela OBUH records przyczyniły się do ponownego zainteresowania muzyką Jerzego Miliana, nie tylko w kraju ale i na świecie. Do sampli polskiego jazzmana sięgali wykonawcy nowoczesnych nurtów muzycznych m.in. O.S.T.R,  Miuosh, Afront, Pretty Lights, Jazzanova, Astrological etc.

Na próżno szukać osoby, która lepiej niż Wojtek Czern przedstawiłaby osobę i twórczość Jerzego Miliana, dlatego w wyjątkowy dzień 7 grudnia, po koncertach Bernard Maseli Project – Tribute to Jerzy Milian, oraz Jazzanova Live feat. Paul Randolph, zapraszamy na muzyczną prezentację autorstwa Wojtka Czerna. Ciekawostki i historie z życia polskiego jazzmana, okraszone wyjątkowymi komentarzami Wojtka Czerna i świetną muzyką „The Godfather of european groove” jak mawiali anglicy, czyli Jerzego Miliana. 100% Analog!

07.12.2013 r. / godz. 22:00 / Szklarnia (kawiarnia/księgarnia), Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12