Aktualności

Jimi Tenor & Kabu Kabu na 8. Lublin Jazz Festiwalu

Wieczór, 22 kwietnia zapowiada się bardzo energetycznie, tanecznie  i psychodelicznie na 8. Lublin Jazz Festiwalu – a to m.in. za sprawą zespołu Jimi Tenor & Kabu Kabu!

Jimi Tenor to fiński muzyk, projektant mody i eksperymentator.  Jego twórczość wyprzedza obecne trendy,  w oryginalny sposób łączy w sobie najlepsze elementy muzyki afro-amerykańskiej, spontaniczność i bezwstydny styl.
Poza byciem profesjonalnym muzykiem od prawie 30 lat, Jimi Tenor praktykuje także fotografie, kręci filmy krótkometrażowe, projektuje ubrania i instrumenty muzyczne. Instrumenty elektro-mechaniczne budowane przez Jimi’ego Tenor’a i projektanta Matti Knaapi nie są tylko dziełami sztuki, wystawianymi w galerii (choć niejednokrotnie były w nich prezentowane). Wyłaniają się z potrzeb muzycznych, i są wykonane głównie z materiałów odpadowych. Instrumenty były w pełni wykorzystywane podczas nagrań studyjnych oraz na scenie. Przez pewne podobieństwo zewnętrzne, ekstrawagancki wizerunek sceniczny i zainteresowanie sztukami wizualnymi nazywany jest często Andy Warholem sceny muzycznej. Jimi Tenor od niedawna stawiany jest przez krytyków w jednym rzędzie z takimi gigantami muzyki jak Sun Ra, Fela Kuti czy Charlie Mingus. Jego odbiorcy to zarówno bywalcy klubów, entuzjaści rocka alternatywnego, którzy szukają nowych doznań, jak również fani jazzu oraz funku i muzyki niekonwencjonalnej, która porusza ciała i serca.

Jimi Tenor – electronics, sax, flute and vocals
Ekow Alabi Savage – drums, vocals and percussion
Akinola Famson – percussison and vocals
Daniel Ellen Oberto – trumpet, percussion
Patrick Frankowski – bas