Aktualności

Centralny Plac Zabaw

Centralny Plac Zabaw to projekt artystyczno-sportowy, który poprzez zaangażowanie różnych środowisk miejskich tworzy przestrzeń dla różnorodnych działań interdyscyplinarnych. Służyć one mają integracji oraz propagowaniu i rozwijaniu kreatywnego, produktywnego, aktywnego spędzania czasu wolnego, połączonego z edukacją kulturalną. Projekt skierowany jest do wszystkich odwiedzających okolice Centrum Kultury w Lublinie. Każdy może włączyć się do prowadzonych tam działań animacyjnych, jak i po prostu miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Centralny Plac Zabaw zostanie otwarty 1 sierpnia o godzinie 12:00 i od tej pory dostępne dla chętnych będą wszystkie jego atrakcje.
O godzinie 17.00 nastąpi oficjalna inauguracja projektu. Oprawą muzyczną zajmą się producenci/DJ’e ZETENA i ADAM L, którzy będą produkować i miksować muzykę na żywo, za pomocą samplerów, MPC, gramofonów.
O 21.00 zapraszamy na Wirydarz Centrum Kultury, gdzie w ramach Inauguracji CPZ odbędzie się impreza z cyklu Liquid Connections.

W każdy weekend sierpnia na Wirydarzu CK odbywać się będą koncerty i imprezy. Co niedzielę, cykl CHILL OUT w ramach, którego zaprezentowane zostaną różne formy muzyki chill outowej angażując przeróżnych instrumentalistów, producentów, dj’i, vj’i, z Lublina, Polski i zza granicy, tworząc atmosferę sprzyjającą kontemplowaniu muzyki, rozmowom, relaksacji i dobremu nastrojowi. Od ambientu, poprzez trip-hop, nu jazz, cool jazz, downtempo, chillstep, deep house, trance, lounge, czy instrumentalno-elektroniczne odsłony innych gatunków, jak hiphop, soul i ich mieszanki.

24 sierpnia zapraszamy zwłaszcza na wyjątkowy koncert Angela Avetisyan 4tet. http://www.angela-avetisyan-4tet.com/

Namiętna i wyrazista, osobista i wrażliwa, silna i intensywna – to muzyka Nu Jazzowego zespołu Angela Avetisyan 4tet. Urodzona w Armenii i wychowana w Rosji, trębaczka Angela Avetisyan wraz z Damien Stath (perkusja) z Francji, Pedro Hernandez (bas) z Chile i Misha Antonow (klawisze) z Rosji mieszają funk, jazz, pop i muzykę lounge po to by stworzyć własne, znakomite brzmienie. Zaczęło się w październiku 2011  roku kiedy to zespół grał koncerty w całych Niemczech, Francji, Szwajcarii i Belgii i nagrał swoją pierwszą płytę, która była wydana w czasie niemiecko-szwajcarskiej trasy „Inside” w 2013 roku (Odgrywana w Berlinie, Stuttgarcie, Zurychu , Monachium i wielu innych). Obecnie zespół przygotowuje nowy materiał na kolejny album studyjny, który zostanie nagrany w jesieni 2014 roku.